نويسندگان
لینک دوستان
لینک دوستان
{/#*RaYka*#/}

مدتها بود که برای عبور از عرض نمکزار کویر حاج علیقلی در جنوب دامغان به دنبال فرصتی مناسب می گشتم. تا اینکه این فرصت در روز جمعه 26 دی ماه 93 دست داد. عصر پنجشنبه به دامغان رفتیم و شب را در مهمانسرای مخابرات به لطف یکی از دوستان همراه سپری کردیم. مطابق معمول مسیر مورد نظر را که قصد داشتیم از آن عبور کنیم بررسی کرده بودم و از طریق گوگل ارث ترسیم و بر روی جی پی اس ذخیره کرده بودم. از جاده دامغان به معلمان به سمت مقصد مورد نظر حرکت کردیم. در 18 کیلومتری جنوب دامغان وارد جاده روستای خورزان شدیم. پس از طی 10 کیلومتر به روستای خورزان رسیدیم. از خورزان به سمت شرق تغییر مسیر داده و پس از طی 7 کیلومتر با عبور از زمین های کشاورزی و باغ پسته به انتهای مسیر ماشین رو رسیدیم.

برای دریافت و یا مشاهده جی پی اس مسیر اینجا کلیک کنید.


پس از صرف صبحانه به سمت نمکزار به راه افتادیم. مسیرمان را درجهت جنوب شرقی انتخاب کرده بودیم تا در محلی که خودروها از جنوب به نمکزار می رسیدند برسیم. کویر مثل همیشه زیبا بود. اما از کم آب یرنج می برد و زیبایی همیشگی خود را نداشت چرا که کویر خصوصاً نمکزار باب بارش باران زنده می شود و زیبایی های خود را نمایان می سازد. ما پس از طی 14 کیلومتر در حدود ساعت 12:30 به محل قرارمان با ماشین رسیدیم. چند تصویر از این سفر تقدیم حضورتان می نمایم.

آخرین بوته

 

[ جمعه ٢٦ دی ۱۳٩۳ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ علی اکبر مرادان ]
درباره وبلاگ

سفر یعنی زندگی. سفر نویسی یعنی دادن زندگی به دیگران درود بر روان شاد همه سفرنامه نویسان. به یاد شب های تاریک و بی مهتاب کویر در آن زمان که آلفونس گابریل بر آن قدم می نهاد. می نویسم هر چند با دانشی ناچیز و ادبیاتی نه چندان صحیح. به امید آن روز که تمام نقاط استانم را دیده باشم. چون آرزوی دیدن تمام ایران آرزویی است دست نایافتی. تماس با من: 09122314578 aliakbarmoradan@yahoo.com
موضوعات وب
امکانات وب

تماس با ما