نويسندگان
لینک دوستان
لینک دوستان
{/#*RaYka*#/}

در قسمت اول این گزارش نمای شمالی ساختمونو براتون تشریح کردم. توی این قسمت از گزارش چندتا عکس از سایر قسمت های ساختمون براتون میذارم که در فرصت های بعدی کمی در موردشون توضیح هم خواهم داد. تصویر روبرو نمای جنوبی ساختمونو با پنجره های قشنگ ارسی نشون میده که به سبکی جدید طراحی و ساخته شدن. توی این نما از سنگ تراورتن و سنگ قیچی استفاده کردم. قوس ها هم قوس های دایره ای هستن.


حیاط به پنج قسمت تقسیم شده که یکی از اونها حوض آبه و چهارتای دیگه بعنوان باغچه در نظر گرفته شدن. دیوارهای حیاط با قوس پنج او هفت کند بصورت طاقنما در اومده که بدنه اونها با سنگ قیچی اجرا شده.

حیاط با حوض آب و باغچه

حیاط با طاقنماهای اطراف

نمای جنوبی با پنجره های قواره بری شده در دید شب

داخل بنا دارای تزیینات ساده گچی و کاهگلیه. سقف اصلی بصورت ترکیب کاربندی و یزدی بندی اجرا شده. تزیینات ساده گچبری دیگه ای هم در برخی از قسمتها کارشده که شامل نقوش ساده اسلیمی و ختایی میشه. بخش ارتباطی میان اتاق خواب ها بصورت کاربندی عمق دار اجرا شده که در ابتدا قرار بودکه سقف اصلی نیز به همون صورت اجرا بشه که متاسفانه به دلایلی نشد.

سقف تالار میانی

سقف که ترکیبی از رسمی و یزدی بندیه و رف ها که ساده و کاهگلی هستن

نمای داخلی که تزیینات اسلیمی و نقوش شاخه ای حواشی رو نشون میده

یه نمای عمومی دیگه از مسیر پله که هنوز اجرا نشده

حواشی سقف

فضای ورودی به اتاق خواب ها و سرویس با سقف رسمی بندی شده

داخل اتاق ها نیز تزیینات بسیار ساده ای دارن که شامل یک نوار ساده کاهگلی دور تا دور اتاق در نزدیکی سقفه.

 تزیینات داخل اتاق

پنجره ها بصورت دوجداره اما با تزیینات قواره بری شده طراحی و اجرا شده که ما برای اولین بار این شیوه از کار رو اجرا کردیم. این پنجره ها در روز از داخل و در شب از بیرون زیبایی خاصی دارن که بر اثر انعکاس نور ایجاد میشه.

پنجره ها در شب از داخل

نمای پنجره در شب از بیرون

نمای پنجره ها در روز از داخل

به امد دیدار

 

[ یکشنبه ٢۱ دی ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ ] [ علی اکبر مرادان ]
درباره وبلاگ

سفر یعنی زندگی. سفر نویسی یعنی دادن زندگی به دیگران درود بر روان شاد همه سفرنامه نویسان. به یاد شب های تاریک و بی مهتاب کویر در آن زمان که آلفونس گابریل بر آن قدم می نهاد. می نویسم هر چند با دانشی ناچیز و ادبیاتی نه چندان صحیح. به امید آن روز که تمام نقاط استانم را دیده باشم. چون آرزوی دیدن تمام ایران آرزویی است دست نایافتی. تماس با من: 09122314578 aliakbarmoradan@yahoo.com
موضوعات وب
امکانات وب

تماس با ما