نويسندگان
لینک دوستان
لینک دوستان
{/#*RaYka*#/}

سه شنبه قرار شد تا سفری دیگه به کویر داشته باشیم. این بار از مسیر معدن گوگرد که در حدود 40 کیلومتری جنوب سمنان قرار داره رفتیم. در اون نقطه به سمت غرب تغییر مسیر دادیم و با عبور از رودخانه گیناب خودمونو به جاده صوفی آباد به کوه سرخ رسوندیم تا یه بار دیگه سری به همای سعادت زده باشیم.

در انتهای گزارش می تونید مسیر حرکتمونو روی تصویر ماهواره ای مشاهده کنید.


بارعبور از گیناب به یک شترداری رسیدیم که خبری از شترا نبود. کمی موندیم و تصمیم گرفتیم تا صبحونه رو همونجا صرف کنیم. داشتیم چایی رو آماده می کردیم که شترا برای خوردن آب از راه رسیدن.

شترای تشنه

بعد از کلی گپ و گفت با شتربونا به سمت کوه سرخ به راه افتادیم. کویر مثل همیشه قشنگ و زیبا بود. خصوصاَ این دفعه که هنوز چند روزی از بارش بارون نگذشته بود. بین راه چند جایی توقف کردیم و چندتا عکس از بوته های زیبای کویری گرفتیم.

درختچه های کویری

کمی جلوتر به یه شترداری دیگه رسیدیم که برام آشنا بود. آخه دقیقاَ کنار مسیر صوفی آباد به کوه سرخ قرار داره و من یه عالمه خاطرات جور واجور اعم از خراب شدن دوچرخه توی یه سفر و خراب شدن مینی بوس توی یه سفر دیگه اون اطراف دارم.

وقتی توی مسیر اصلی قرار گرفتیم به نظر میومد که جاده تغییرات زیادی کرده و یه ذره نو نوار شده. تا اینکه به شوراب رسیدیم و با کمال تعجی دیدیم که دیگه بی دردسر میشه از شوراب رد شد. ظاهراَ یه جایی اون دور و برا یه فعالیت هایی انجام میشه.

از شوراب رد شدیم و خودمونو به نزدیکی تاسیسات اکتشافی نفت رسوندیم. از تیغ کوه سرخ بالا رفتیم. زیبایی اون برای من غیر قابل توصیفه مگه اینکه خودتون توی عکسا ببینید.

زیبایی های کوه سرخ 

بالاخره از این همه زیبایی گذشتیم و از بلندای کوه سرخ لذت بردیم. در برگشت مسیر همای سعادتو در پیش گرفتیم و یه سری هم به اون زدیم.

همای سعادت نگهبان کوه سرخ

برای برگشت تصمیم گرفتیم تا از کف دره برگردیم تا هم دیواره های زیبای رنگین کمانی رو ببینیم و هم اینکه از داخل تونل های ایجاد شده در اثر جریان آب در کف دره بگذریم. تونل ها واقعاَ دیدنی هستن و گمان میکنم یکی از اونها که از توش رد شدیم حدود 100 متر باشه که بعضی از جاهاش خیلی باریکه که مجبور می شدیم بصورت نشسته بریم و بعضی از قسمتها می شد بصورت کاملاَ ایستاده حرکت کنیم.

یادتون باشه که می رید اونجا حتماَ چراغ قوه خوب یا چراغ سر (هد لایت) با خودتون ببرید تا از این دیدنی زیبا بی نصیب نمونین.

 

نمونه ی کوچیکی از تونل

در تصویر زیر می تونید مسیر حرکت مارو از سمنان به معدن گوگرد و از اونجا به کوه سرخ ببینید.(منتشر خواهد شد)

به امید سفری دیگر

بدرود

 

[ چهارشنبه ۳ دی ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ] [ علی اکبر مرادان ]
درباره وبلاگ

سفر یعنی زندگی. سفر نویسی یعنی دادن زندگی به دیگران درود بر روان شاد همه سفرنامه نویسان. به یاد شب های تاریک و بی مهتاب کویر در آن زمان که آلفونس گابریل بر آن قدم می نهاد. می نویسم هر چند با دانشی ناچیز و ادبیاتی نه چندان صحیح. به امید آن روز که تمام نقاط استانم را دیده باشم. چون آرزوی دیدن تمام ایران آرزویی است دست نایافتی. تماس با من: 09122314578 aliakbarmoradan@yahoo.com
موضوعات وب
امکانات وب

تماس با ما