نويسندگان
لینک دوستان
لینک دوستان
{/#*RaYka*#/}

سوار بر مرکب بودیم اما نه مرکبی یادآور خاطرات آن کوچه.مرکبمان مجموعه ای از آهن قراضه هایی بود که با نظم خاصی در کنار هم چیده شده بودند. لازم بود تا مرکب را رها کرده و پای پیاده قدم در آن وادی نهاد. در گوشه ای زیر سایه درختی رهایش کردیم. کوچه کم کمکی بوی کهنگی می داد. جوی آب دیگر آن جوی آبی نبود که آب از آن سرریز کند تا کفشهامان به گل نشیند. دیگر ردی از مرکبان چهارپا در کوچه به چشم نمی خورد و تنها همان دو خط موازی آشنا قوس کوچه را طی می کرد. بر بلندای روستا ساختمانی بدقواره در کنار دکل موج گستر چشمها را به خود فرا می خواند. 


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ ] [ علی اکبر مرادان ]

بانگ اذان ظهر بر شهر طنین افگنده بود، پس زمان حرکت فرا رسیده بود. به قصد صعود به قله شاهزاده گردن کج  یا همان آزاد کوه به راه افتادیم. از مسیر جاده سمنان به فیروزکوه و از آنجا در مسیر ارجمند و لاسم خود را به جاده هراز رساندیم. تا اینجا حدود 150 کیلومتر طی طریق کرده بودیم. سیاه چادرهای عشایر سنگسری در میانه راه نظرمان را به خود جلب می کردند. سال پربارانی بود و کوهها همچنان در میانه مرداد ماه چهره ای بهاری داشتند.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۱ امرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ ] [ علی اکبر مرادان ]
درباره وبلاگ

سفر یعنی زندگی. سفر نویسی یعنی دادن زندگی به دیگران درود بر روان شاد همه سفرنامه نویسان. به یاد شب های تاریک و بی مهتاب کویر در آن زمان که آلفونس گابریل بر آن قدم می نهاد. می نویسم هر چند با دانشی ناچیز و ادبیاتی نه چندان صحیح. به امید آن روز که تمام نقاط استانم را دیده باشم. چون آرزوی دیدن تمام ایران آرزویی است دست نایافتی. تماس با من: 09122314578 aliakbarmoradan@yahoo.com
موضوعات وب
امکانات وب

تماس با ما