نويسندگان
لینک دوستان
لینک دوستان
{/#*RaYka*#/}

کوه سرخ یکی از نقاط دیدنی اطراف سمنان است که برای یک روز آخر هفته مکانی مناسب برای علاقمندان به گشت و گذار در کوه و کویر به شمار می رود. در این سفرنامه به اتفاق هم به آنجا خواهیم رفت. کوه سرخ دارای مناظری زیبا از کوه، کویر و رودخانه است که من قادر به توصیف زیبایی های آن نیستم. فاصله تا روستای صوفی آباد کمتر از 7 کیلومتر است که آرامگاه عارف نامی شیخ علاء الدوله سمنانی در آن روستا واقع شده است و  نخستین جاذبه گردشگری فرهنگی در مسیر به شمار می آید.

از آرامگاه شیخ علاء الدوله ۵ کیلومتر به سمت غرب و در مسیر دسترسی به روستای بیابانک حرکت کردیم. در کیلومتر ۵ ( دقیقاً ۵ کیلومتر) از آرامگاه شیخ علاء الدوله به سمت چپ تغییر مسیر دادیم که ابتدای جاده خاکی دسترسی به کوه سرخ است.من به اتفاق اعضای گروه ساعت ٣٠/۶ از سمنان حرکت کردیم. برای دسترسی به این منطقه ١٠ کیلومتر از سمنان به سمت غرب و در مسیر جاده تهران حرکت کردیم. آنگاه از پمپ بنزین سمت چپ عبور و وارد جاده روستای صوفی آباد به سمت جنوب شدیم.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٠٧ ‎ب.ظ ] [ علی اکبر مرادان ]

 

در این نوشتار کوتاه می خواهم شما را به تماشای دلفین ها دعوت کنم ! دو دلفینی که سالیان سال در کنار هم چه عاشقانه زندگی می کنند. بله دلفین!! اما دلفین های نمکی. در سفری کوتاه به جنوب سمنان در معدن نمک ملحه دو دلفین در گرمای سوزان کویر گردشگرن را به سوی خود فرا می خوانند. امیدوارم که شما نیز با دیدن این تصاویر به میهمانی آنها بشتابید.

 


ادامه مطلب
[ جمعه ٥ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۸:۱۸ ‎ق.ظ ] [ علی اکبر مرادان ]
درباره وبلاگ

سفر یعنی زندگی. سفر نویسی یعنی دادن زندگی به دیگران درود بر روان شاد همه سفرنامه نویسان. به یاد شب های تاریک و بی مهتاب کویر در آن زمان که آلفونس گابریل بر آن قدم می نهاد. می نویسم هر چند با دانشی ناچیز و ادبیاتی نه چندان صحیح. به امید آن روز که تمام نقاط استانم را دیده باشم. چون آرزوی دیدن تمام ایران آرزویی است دست نایافتی. تماس با من: 09122314578 aliakbarmoradan@yahoo.com
موضوعات وب
امکانات وب

تماس با ما